Zahradní a krajinná tvorba
-- Arboristika


Památné stromy a aleje, staré soliterní stromy a stromořadí podél cest a silnic patří neodmyslitelně k české krajině a jsou jedinečným prvkem, který významně dotváří její charakteristický ráz. Nabízíme zpracování dendrologického průzkumu, včetně návrhu opatření u stromů a kosterních dřevin i samotné ošetření významných stromů arboristickými odborníky.

FOTO: Špatně a neodborně provedený řez může stromy nenávratně poškodit a zničit, ale odborný arboristický zásah může prodloužit životnost významných stromů o mnoho let.

 

 

 

 

 

 

FOTO: Rizikové kácení v obtížných podmínkách by měl vždy provádět jen vyškolený arborista – odborník na ošetřování a řez stromů

 

 Tisk článku
Zpátky na hlavní stránku


Poslední projekce


Novinky a tipyStránka: 1 2

Obohaťte svou zahradu podzimními barvami

 V době, kdy většina rostlin již odkvetla a připravuje se k "zimnímu spánku" může někdy naše zahrada vypadat trochu smutně a jednotvárně. Existuje jednoduchý způsob, jak to napravit. Přidejte na své záhony ty rostliny, které jsou významné svým podzimním zbarvením listů, plodů a borky, případně kvetou právě v závěru vegetační sezóny.

přečti si více

Stromy do malých zahrad

Jednou z nejčastějších otázek, se kterou se setkávám u majitelů menších rodinných zahrad je tato: "Můžeme si zde zasadit strom?". Odpověď zní: "Určitě ano, jen je potřeba pečlivě vybrat druh a kultivar."

přečti si více